Принцип роботи

принцип роботи

Побутовий провітрювач: як це працює

Щоб забезпечити якомога ефективнішу та правильну циркуляцію повітря в кімнаті і не перенавантажити, при цьому, електромережу, без шкоди для навколишнього середовища, – потрібно встановити рекуператор Smart Choice. Разом з цим приладом, ви зможете нормалізувати в домі вологість, забезпечити постійне провітрювання приміщення і зекономити тепло. Завдяки спеціально розробленій припливно-витяжній установці, утилізується тепло та значно зменшується необхідна електрична потужність для її роботи. Провітрювач працює так, що нагрів свіжого повітря проходить за рахунок використання теплової енергії повітря, яке видаляється з кімнати, а отже забезпечується якісна рекуперація повітря.

Як це виглядає

Конструкція провітрювача, котрий утилізує тепло, є простою та водночас надійною. Він складається з таких елементів:

  • Два вентилятори, по 14 см кожен, по черзі втягують та видувають порції повітря;
  • Повітря, що надходить, нагрівається завдяки алюмінієвому акумулятору;
  • Запірний клапан має блок індикації, блок керування та вимикач живлення;
  • Ззовні в прилад вмонтована спеціальна сітка, котра захищає від комах та пилу;
  • Наявність штекеру, що під’єднує прилад до електромережі.

Кожен складовий елемент провітрювача має достатньо примітивну будову, тому не потребує додаткового огляду. Переходимо, безпосередньо, до розгляду принципу його роботи.

Принцип роботи провітрювача

Для того, щоб запустити припливно-витяжний пристрій для провітрювання приміщення, потрібно його ввімкнути. З вимикачем з’єднаний запірний клапан, після того як живлення увімкнуто, розпочинається робочий цикл:

  • Вмикається витяжний вентилятор, котрий витягує з кімнати певну порцію повітря (25 м3/год), прогріває його 1 хв, пропускаючи через акумулятор тепла;
  • Вимикається витяжний вентилятор;
  • Відбувається увімкнення вентилятора на втяг. Він захоплює повітря з вулиці, пропускає його через комірковий акумулятор, нагріваючи його, і подає в кімнату (на протязі 1хв). Коефіцієнт регенерації тепла, при цьому, зберігається і становить не менше 70%;
  • Відбувається вимкнення вентилятора на втяг;
  • Цикл повторюється.

Такий принцип роботи забезпечує збереження балансу температур через регенерацію тепла. Повітря, котре є ззовні приміщення не нагрівається, а те, яке знаходиться всередині кімнати – не переохолоджується. Потоки повітря не змішуються, а отже пил, шкідливі мікроорганізми, неприємні запахи виводяться з дому через витяг. Такі компактні та нескладні по принципу роботи рекуператори стають незамінними для сучасних помешкань.